Problemy jamy ustnej

Zapalenie dziąseł – leczenie z pomocą irygatora Waterpik

Główną przyczyną zapalenia dziąseł jest odkładająca się płytka nazębna i bakterie, które namnażają się w trudno dostępnych przestrzeniach międzyzębowych. Jednym z najważniejszych objawów tego nieprzyjemnego schorzenia są bolące, zaczerwienione, opuchnięte i krwawiące dziąsła. Niestety zapalenie dziąseł jest bardzo powszechną przypadłością, która wiąże się przede wszystkim z niewłaściwą higieną jamy ustnej. Jak walczyć z zapaleniem dziąseł w domu?

.

Zapalenie dziąseł – co robić?

Zapalenie dziąseł może rozwijać się w jamie ustnej przez długi czas, początkowo nie wywołując żadnych objawów. Jak już wspominaliśmy, wiąże się ono przede wszystkim z nieodpowiednią i niedokładną higieną jamy ustnej. Jeżeli jednak już zauważyliśmy pierwsze objawy, to sygnał, że najwyższy czas, by zmienić nasze codzienne nawyki i postarać się lepiej zadbać o dziąsła i zęby. Jeżeli sięgniemy po odpowiednie narzędzia, leczenie zapalenia dziąseł możemy zacząć w domu – pomogą w tym irygatory Waterpik!

.

.

Jak leczyć zapalenie dziąseł w domu?

Aby pozbyć się stanu zapalnego dziąseł, musimy przede wszystkim rozprawić się z płytką nazębną, a dokładniej z odpowiedzialnymi za nią bakteriami i toksynami, które wywołują stan zapalny dziąseł. Jedynym sposobem, by jej się pozbyć, jest regularne i dokładne szczotkowanie zębów i stosowanie irygatora dentystycznego każdego dnia. Jak robić to prawidłowo?

.

.

Szczotkowanie

Nie odkryjemy niczego nowego, pisząc o tym, że zęby należy szczotkować co najmniej dwa razy dziennie przez minimum dwie minuty. Warto także, zamiast tradycyjnej szczoteczki sięgnąć po szczoteczkę soniczną, która jeszcze lepiej i dokładniej czyści zęby.

Równie ważna co sprzęt jest także technika szczotkowania zębów. Podczas mycia upewnijmy się więc, że dotarliśmy do wszystkich powierzchni i dostępnych dla szczoteczki zakamarków w jamie ustnej, również od wewnętrznej strony zębów. W niektórych przypadkach pomocne może być trzymanie szczoteczki nie tylko poziomo, ale także pionowo, by jeszcze lepiej dotrzeć do wszystkich miejsc.

.

.

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych irygatorem

Do czyszczenia przestrzeni zębowych najlepiej sprawdza się irygator dentystyczny – w wypadku zapalenia dziąseł nić dentystyczna może wywoływać dodatkowe krwawienie i ból, który szybko zniechęci do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z irygatorami Waterpik, zacznij do najmniejszego możliwego ciśnienia, a zbiornik irygatora wypełnij letnią wodą. Kierując głowę w stronę zlewu (nie patrzymy w lustro), należy wybraną końcówkę irygatory przyłożyć do zębów pod kątem prostym (90 stopni). Po upewnieniu się, że końcówka znajduje się w jamie ustnej, możesz uruchomić urządzenie i wyczyścić zęby.

Po oczyszczeniu zębów irygatorem wypłucz usta, możesz z tym celu użyć specjalnego płynu do płukania.

.

.

Jak to działa?

Szczotkowanie pomaga usuwać płytkę nazębną odkładającą się na powierzchni naszych zębów, stosowanie irygatora natomiast dokładnie usuwa ją z przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych, które nie są dostępne dla szczoteczki do zębów.

Warto zauważyć, że irygatory Waterpik są proste w użyciu, a ich stosowanie nie wiąże się z żadnym dyskomfortem – w odróżnieniu od nici dentystycznej, bez problemu doczyszczą nawet najwęższe i najtrudniej dostępne przestrzenie w jamie ustnej, nie wywołując przy tym bólu i krwawienia dziąseł.

.

.

Wprowadzenie do codziennej higieny jamy ustnej urządzenia, jakim jest irygator dentystyczny, szybko i odczuwalnie poprawi stan dziąseł, pomoże usunąć obecną już płytkę nazębną, a także zapobiegnie odkładaniu się nowej. Stosowanie irygatora Waterpik to najłatwiejszy sposób, by poprawić stan dziąseł objętych już zapaleniem, uchronić nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami, które wiążą się z tą chorobą, a także zapobiec jego powstawaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *